Σάββατο 18/9/2021

New York Times: Αλλεργική αντίδραση υγειονομικού μετά το εμβόλιο της Pfizer

Εισήχθη σε νοσοκομείο, όπου παραμένει σε σταθερή κατάσταση

Η αμερικανική εφημερίδα New York Times έγραψε ότι ένας υγειονομικός υπάλληλος από την Αλάσκα εμφάνισε σοβαρή αλλεργική αντίδραση, αφού έλαβε το εμβόλιο της Pfizer κατά του κορωνοϊού.

Οι NYT επικαλούνται τρία πρόσωπα κοντά στην κατάσταση της υγείας του υπαλλήλου, ο οποίος παρουσίασε την αλλεργική αντίδραση την Τρίτη και εισήχθη σε νοσοκομείο, όπου παραμένει σε σταθερή κατάσταση.

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, δεν έχει αποσαφηνιστεί αν ο υγειονομικός είχε ιστορικό αλλεργικών αντιδράσεων και δεν υπάρχει και αντίδραση ακόμα από την Pfizer.

Ακολουθήστε το newsbreak.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.

Ακολουθήστε μας στο Youtube!

Μάθετε πρώτοι τι συμβαίνει στην Ελλάδα και τον κόσμο στο Google News του newsbreak. Ακολουθήστε το newsbreak σε Instagram, Facebook, Youtube, Viber και Twitter.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ NEWSBREAK

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Σχολιαστε το αρθρο

Tο newsbreak.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο το οποίο είναι σχετικό με το θέμα στο οποίο αναφέρεται το άρθρο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δε σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές και διατηρούμε το δικαίωμα να μην δημοσιεύουμε συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια όπου τα εντοπίζουμε. Σε κάθε περίπτωση ο καθένας φέρει την ευθύνη των όσων γράφει και το newsbreak.gr ουδεμία νομική ή άλλα ευθύνη φέρει.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ