Τα κατάφερε η Σάκκαρη στον πρώτο γύρο του ιταλικού Όπεν (video)

Στο τρίτο σετ η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια «καθάρισε» το ματς

Η Μαρία Σάκκαρη δυσκολεύτηκε στον πρώτο γύρο του ιταλικού Όπεν, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 2-1 σετ και αντίπαλο την Πολόνα Χέρτσογκ. Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια έκανε πρώτη μπρέικ στο πρώτο σετ, αλλά χρειάστηκε ένα δεύτερο για να το στείλει στο τάι μπρέικ και να κάνει το 1-0.

Στο δεύτερο σετ έκανε πολλά λάθη και η 30χρονη Σλοβένα ισοφάρισε το ματς σε 1-1. Στο τρίτο σετ η Σάκκαρη «καθάρισε» το ματς με 6-2 στα γκέιμ και έφερε το 2-1 στα σετ. Με αυτή τη νίκη πήρε την πρόκριση για το δεύτερο γύρο του ιταλικού Όπεν.