Άρης-ΠΑΟΚ 4-2 – Νέο… αφεντικό στη Θεσσαλονίκη οι «κιτρινόμαυροι» (video)

Must Read

Το νέο… αφεντικό της πόλης είναι ο Άρης μετά τη σπουδαία επικράτηση με 4-2 επί του πρωταθλητή και χρόνια πρωταγωνιστή στη Θεσσαλονίκη, ΠΑΟΚ.

Οι «κιτρινόμαυροι» κοίταξαν στα μάτια τον ανώτερο στα χαρτιά ΠΑΟΚ και με ανατροπή στο παιχνίδι πήραν μία πανάξια και μεγάλη νίκη.

Το σκορ άνοιξε για τους πρωταθλητές ο Σβιντέρφσκι μόλις στο 10ο λεπτό του αγώνα.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση με τον Λάρσον να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο 17′.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 41′ όταν ο Βέλεζ με πανέμορφη κεφαλιά μέσα στην περιοχή έκανε το 2-1 για τον Άρη.

Όπως ακριβώς έκλεισε το πρώτο, έτσι άνοιξε και το δεύτερο ημίχρονο για τον Άρη, ο οποίος έφτασε και στο 3-1 με τον Ρόουζ που εκμεταλλεύθηκε την ασταθή έξοδο του Ζίφκοβιτς και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η νίκη των γηπεδούχων πήρε διαστάσεις θριάμβου στο 70′ όταν ο Σάσα με ωραίο σουτ μετά από μπαλιά του Φετφατζίδη έγραψε το 4-1.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε με κοντινό πλασέ ο Μάτος στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η νίκη του Άρη έβαλε νέα φωτιά στο πρωτάθλημα με τον δεύτερο στη βαθμολογία, Ολυμπιακό να έχει ακόμα ένα λόγο να επικρατήσει του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι των αιωνίων για να επιστρέψει στην κορυφή και το +1 από τον ΠΑΟΚ.

Ακολουθήστε το newsbreak.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις τελευταίες & σημαντικές ειδήσεις.

Ακολουθήστε το newsbreak.gr στο κανάλι μας στο YouTube για να είστε πάντα ενημερωμένοι.

Ακολουθήστε το newsbreak.gr στο κανάλι μας στο Viber για να είστε πάντα ενημερωμένοι.

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο newsbreak.gr

Tο newsbreak.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο το οποίο είναι σχετικό με το θέμα στο οποίο αναφέρεται το άρθρο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δε σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές και διατηρούμε το δικαίωμα να μην δημοσιεύουμε συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια όπου τα εντοπίζουμε. Σε κάθε περίπτωση ο καθένας φέρει την ευθύνη των όσων γράφει και το newsbreak.gr ουδεμία νομική ή άλλη ευθύνη φέρει.